• معرفی کتاب


  چرم ساغری رمانی برجسته و کوتاه از بالزاک (۱۷۹۹-۱۸۵۰) نویسندۀ مهم و تأثیرگذار فرانسوی و بنیانگذار مکتب رئالیسم است. نویسنده‌ای که برای اولین بار به بررسی و شناخت طبقات متفاوت جامعه اهمیت داد و از طریق داستان‌هایش زیر و بالای جامعۀ آن روز فرانسه را تجزیه و تحلیل کرد. این رمان از مهم‌ترین آثار این نویسنده است و یکی از دلنشین‌ترین آثار فرانسوی‌زبان محسوب می‌شود.
  رافائل دو والانتن که یتیم و تنگدست است، وقتی نومیدانه به خودکشی می‌اندیشد با عتیقه‌فروشی جادوگر ملاقات می‌کند و تکه‌چرمی از او هدیه می‌گیرد که قدرت برآوردن آرزوها را دارد. اگر چه با برآوردن هر آرزو چرم کوچک‌تر و عمر صاحب آن کوتاه‌تر می‌شود.
  بالزاک به خوبی با شگرد اثرگذاری بر مخاطب و جلب توجه او آشنا بود و حتی هم بعد از گذشت سال‌ها از نوشته شدن این اثر، داستان لحظه‌ای خواننده را به حال خود وا نمی‌گذارد. اگر چه اثری کم و بیش فلسفی محسوب می‌شود اما ناتمام گذاشتن آن محال است.
  «چرم ساغری» از شناخته‌شده‌ترین و پرخواننده‌ترین آثار بالزاک است. واقعیت و خیال را در هم می‌آمیزد و رغبت و کنجکاوی خواننده را تا پایان برمی‌انگیزد.
  چهل کلاغ ضمن معرفی ترجمه‌ای سزاوار از این کتاب، خوانندگان را به مطالعۀ سایر آثار این نویسندۀ مهم از جمله اوژنی گرانده، زن سی‌ساله و پسرعمو پونس دعوت می‌کند.

  • شابک

   789646205376
  • 415

  نظرات