درباره‌ ما

چهل‌ کلاغ پایگاهی است برای خرید آگاهانه‌ی کتاب. حتما شنیده‌اید که می‌گویند به جای لعنت کردنِ تاریکی چراغی روشن کن. خب، ما در ظلمات هستیم و همه می‌دانیم یکی از راه‌حل‌ها گسترش کتاب‌خوانی است. چهل کلاغ شمعی است علیه این ظلمات. شمعی که امیدواریم تبدیل به مشعل شود.

ساختار چهل کلاغ به طور کلی عبارت است از یک کتابفروشی آنلاین که قفسه‌بندی آن با قفسه‌بندی رایج در کتابفروشی‌های ایران اندکی متفاوت است. اگر به قسمت قفسه‌ها مراجعه کنید متوجه این تفاوت خواهید شد. تمرکز چهل کلاغ بر فروش تمام کتاب‌های منتشر شده نیست، ما کتاب‌ها را انتخاب می‌کنیم. احتمالا شما هم متوجه شده‌اید که تعداد کتاب‌های چاپ شده بسیار بالا رفته است و از هر اثر شناخته شده چندین نسخه در بازار موجود است، خب، کدام را باید خرید؟ هیئت علمی چهل کلاغ کتاب‌ها را انتخاب می‌کند، ادعا نمی‌کنیم که ما بهترین انتخاب کنندگان کتاب هستیم، ادعا نمی‌کنیم که هرکتابی در چهل کلاغ عرضه نشده مطلوب نیست. ادعای ما این است که در حد دانش خودمان سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

کتاب‌ها در چهل کلاغ معرفی دارند، مشخصات کامل دارند و گروه پرسش‌وپاسخ آمده است در بخش مربوطه پرسش‌های مربوط به کتاب را پاسخ دهد. از هر پرسشی در مورد کتاب استقبال می‌شود و امیدواریم بتوانیم پاسخ‌های درخور به پرسش‌ها ارائه کنیم.

بخش مجله‌ی چهل‌ کلاغ برای این راه اندازی شده که اطلاعات کافی به کتاب‌خوانان بدهد، البته چهل کلاغ مجله‌ی خبری نیست و مطالب آن به طور کلی حوزه‌ی ادبیات را پوشش خواهند داد، هدف ما در چهل کلاغ ارائه‌ی مطالبی است که به خوانندگان کمک کند کتاب‌های محبوبشان را بهتر بشناسند و کتاب‌های بعدی را ساده‌تر انتخاب کنند.

چهل کلاغ سلیقه‌ی شما را قضاوت نمی‌کند. شما هر سلیقه‌ای داشته باشید می‌توانید کتاب مورد پسندتان را از چهل کلاغ بخرید و اگر پیشنهاد و یا راهنمایی لازم باشد هم قول می‌دهیم از همراهی با چهل کلاغ پشیمان نخواهید شد.

نشر چهل کلاغ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دارد.